Kayseri'de Vaka Sayısı Kaç? Vaka sayısı 1300'ü aştı! Güncel 24 Mayıs 2020
SON DAKİKA KAYSERİ! Kayseri'de Vaka Sayısı Kaç? Kaç kişinin koronavirüs testi pozitif? Kayseri'de koronavirüs vaka sayısı 1300'ü aştı!

Kayseri'nin koronavirüs vaka sayısı herkes tarafından merak ediliyor!

Kayseri Pandemi Kurulu Başkanı ve Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ve Kayseri İl Sağlık Müdürlüğünden net bir açıklama yapılmasa da Gazeteciler kesin olmayan veriye ulaşmayı başarıyor.

Geçtiğimiz günlerde Kayseri koronavirüs vaka sayısını açıklayan Kayseri Tabip Odası ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya sayıları 800 üzeri olarak telaffuz etmişti.

'Kayseri'de Korona Kamuflesi' isimli bir yazı yazan Gazeteci Osman Çiftci ise Valiliğin, İl Sağlık Müdürlüğünün sayılar konusunda açıklama yapmamasını eleştirirken yazısında,

Şimdi deniliyor ki; “Kayseri’de vaka patlaması var. 10 gün önce 800 olan Coronavirüs pozitif vaka sayısı şimdi yüzde 50’den fazla artış göstererek 1.300’lere tırmandı.”

Bu doğruysa çok vahim...

Haberi teyit eder gibi ortaya çıkan vakalar cabası. Sadece 3 gün önce ulusal bir kargo firmasının merkez dağıtım bölgesinde bulunan 50 personelden 13'ünün testi pozitif çıkmıştı.

Kayseri'de rakamların 1300'ün üzerine çıktığı tahmin edilirken İl Sağlık Müdürlüğünden net bilgi alınamamakta. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!