Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Bekçilerle ilgili açıklama
Emniyet Genel Müdürlüğü, “Bekçiler bekar veya yalnız yaşayan kadınların evlerini gözetleme yetkisini sahip oldu” iddialarına suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

19 Haziran 2020 tarihinde bir haber sitesinde “Bekçiler bekar veya yalnız yaşayan kadınların evlerini gözetleme yetkisini sahip oldu” başlığıyla  “İstanbul Barosu’na üye Av. Cesim Parlak’ın” son yasal düzenleme ile bekçilere, bekâr veya yalnız yaşayan kadınların evlerini gözetleme yetkisinin verildiği şeklinde  Çarşı ve Mahalle Bekçilerimizin çalışma usül ve esaslarıyla  bağdaşmayan,  kamuoyunu yanıltmaya yönelik iddialarına yer verilmiştir.

Teşkilatımızı karalamaya yönelik gerçek dışı iddiaların yer aldığı haber sitesi yetkilileri ve bu iddiaları dile getiren avukat hakkında, teşkilatımız ve görevlilerimiz aleyhine ağır, rencide edici ve  halkımızın güvenlik kuvvetlerine duyduğu güveni sarsmaya yönelik asılsız, mesnetsiz, yalan ve iftiralar içeren ithamlarda bulunmalarından dolayı adli makamlara suç duyurusunda bulunulmuştur.

Polis teşkilatımıza yardımcı kuvvet olan bekçilerimize yönelik yürütülen sistematik karalama kampanyasına rağmen bekçilerimiz   vatandaşlarımızın huzur ve güvenin temini için kesintisiz görev yapmaya devam edecektir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!