PlayStation Now'a Haziran Ayında Gelen Yeni Oyunlar
Sony’nin PlayStation oyunları için geliştirdiği ve bulut oyun platformu olarak kullanılan PlayStation Now’a haziran ayında gelen oyunlar açıklandı. Platforma bu ay birbirinden güzel 3 yeni oyun ekleniyor bunlar Metro Exodus, Dishonored 2 ve NASCAR Heat 4 oyunları.

1. PlayStation Now’a haziran ayında getirilen yeni oyunlar:

GeForce Now, Google Stadia gibi bulut oyun platformlardan bir tanesi olan PlayStation Now ile birçok PlayStation 4, PlayStation 3 ve PlayStation 2 oyunu bilgisayar üzerinden oynanabiliyor oluyor. Sony de bu platformuna yeni oyunlar eklemeye ve rekabeti arttırmaya devam ediyor. PlayStation'nın resmi sayfalarından yayınlanan bir blog yazısında PlayStation Now platformuna haziran ayında eklenen yeni oyunlar paylaşıldı. Yayınlanan blog yazısına göre platforma haziran ayında üç oyun geliyor bu oyunlar;  Metro Exodus, Dishonored 2 ve NASCAR Heat 4.

2. Metro Exodus ;

Metro Exodus ;

4A Games tarafından hazırlanan ve Deep Silver tarafından yayınlanan Metro Exodus, geçtiğimiz senenin şubat ayında oyuncularla buluşmuştu. Ana karakterimiz Artyom’un hikayesini devam ettiren Metro Exodus, hikayeyi Moskova’nın dışında ki dünyaya taşıyor. İlk iki oyunda yaşanan nükleer savaş sonrası tüm insanlığın yok olduğunu gösteren oyun serisi, hayatta kalan son insanların Moskova metrolarına sığındığını gözler önüne sermişti. Ancak insanoğlunun farklı yerlerde yeni hayatlar kurduğuna inanan Artyom, Metro Exodus’un hikayesinde bu umuda sarılarak umudunun peşinden gidiyor. İlk iki oyunda yaşanan olaylar sonrasında Artyom’un amacını anlatan oyunun girişi, tam da bu noktada başlıyor. Hikayenin devamında ise bu umudun peşine takılmış bir şekilde Artyom ve ekibiyle birlikte uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Sadece PlayStation 4 sistemlerinde indirilebilen oyun, 30 Kasım 2020 tarihine kadar PlayStation Now platformun da kalacak.

3. Dishonored 2;

Dishonored 2;

Arkane Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda Softwork tarafından piyasaya sürülen Dishonored 2, 2016 yılında biz oyuncularla buluşmuştu. Gizlilik odaklı olan oyun, çıktığı sene Game Awards’u kazanmasının yanı sıra PCGamer, Gamespot, Gamerant ve HardcoreGamer tarafından 2016’da E3’ün en iyi oyunu olarak aday gösterildi. 

Oyunun konusu;

İlk oyunun tam 15 yıl sonrasını konu alan Dishonored 2'de, babası Corvo'nun da yardımı ile Emily Kaldwin lider ruhlu ve doğruları savunan gerçek bir kraliçe olmuştur. Annesi Jassemine Kaldwin'in 15. ölüm yıl dönümünde kim ve ne olduğu belirsiz olan Delilah ortaya çıkar ve bir darbe girişiminde bulunup, kraliyeti Emily'nin elinden alır. İşte tam bu saldırı sırasında sırt sırta vermiş Corvo ve Emily'yi gösterirken oyun size o zor seçeneği sunuyor. Kim ile oyunu oynayacaksınız? Emily mi, Corvo mu? Kimi seçerseniz seçin diğeri Delilah'ın büyüsü ile taşa dönüşüyor ve siz de seçtiğiniz karakter ile Dunwall'dan kaçmaya başlıyorsunuz.

4. NASCAR Heat 4;

NASCAR Heat 4;

Eylül 2019’da oyuncularıyla buluşan NASCAR Heat 4 Monster Games tarafından geliştirildi ve 704 Games Company tarafından yayınlandı. Yeni oyunuyla birlikte seriye yeni özellikler kazandırdı.

İşte  NASCAR Heat 4 oyun tanıtım videosu;

5. NASCAR Heat 4 Launch Trailer

PlayStation Now’a haziran ayında eklenen oyunlara bu yazımızda birlikte göz attık. Bizce rekabet etmek için PlayStation Now’a çok daha fazla oyunla birlikte iyi bir destek gerekiyor fikirlerimiz de belirterek yazımızı sonlandırmış olalım okuyan herkese iyi günler ve teşekkürler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!