PlayStation 5 Oyun İncelemesi: Serimizin İkinci Oyunu Spider-Man Miles Morales
Herkese merhaba bugün ki yazımızı sizlere kısa süre önce PlayStation 5'e çıkacağı kesinleşmiş olan oyunların konuları ve oynanışları hakkında bilgi olması amacı ile paylaşmış olduğumuz serimize devam ediyoruz iyi okumalar.

Kısa süre önce gerçekleşen PlayStation 5'in tanıtım etkinliği ile birlikte Spider-Man macerasının Miles Morales ile devam edeceğini öğrenmiş bulunuyoruz. PlayStation 5'e çıkacağı kesinleşen bu yeni oyun aslında sanıldığının aksine Spider-Man 2 olarak geçmeyecek, orijinal Spider-Man oyununun bir genişletmesi (ek paket) niteliğinde olacağını gösteriyor. SIE Avrupa Başkanı'nın açıklamaları da bu düşünceyi destekliyor.

Sony Interactive Entertainment'ın Avrupa başkanı Simon Rutter, The Daily Telegraph ile yapılan röportajda yeni Spider-Man oyununa dair bir takım açıklamalarda bulundu. Rutter, Insomniac Games'in geliştirdiği Spider-Man Miles Morales'i bir önceki oyuna göre yenilikler sunan bir "genişleme" olarak nitelendirdi. Bu bilgileri de sizlerle paylaştıktan sonra asıl konumuza gelelim.

2. Spider-Man Miles Morales

Spider-Man Miles Morales

Spider-Man Miles Morales'in konusu ve Oynanışı;

Spider-Man Miles Morales bir önceki nesil oyun konsolu olan PlayStation 4'e çıkmış olan Spider-Man oyunu ile benzer bir oynanış sunacak peki bu oynanış nasıldı gelin bir göz atalım. Spider-Man için bir klasik haline gelen ağ atma özelliği ile içinde bulunduğumuz New York şehrinde binalar arasında sallanarak dolaşmanın yanı sıra ağlarımız ve süper güçlerimiz ile düşmanlarımız ile amansız mücadelelere tutuşuyorduk. Büyük bir olasılıkla Spider-Man Miles Morales'de de bu tür oynanış olguların yanı sıra Peter Parker'ın Spider-Man'nin güçlerini ve Miles Morales'in kendine has özelliklerini kullanarak suçlularla amansız mücadelelere girişeceğiz. Miles Morales'in Spider-Man'i yakından tanıdığımız ve pek çoğumuzun çocukluk kahramanı olan Peter Parker'ın güçlerinin tümüne sahip olması ile birlikte görünmez olma ve elektrik manipülasyonu gibi başka süper güçlere de sahip. Yazımızı bitirmeden önce sizlerle PlayStation 5 etkinliğinde bizlerle paylaşılan Spider-Man Miles Morales videosunun da paylaşalım işte PlayStation 5'e çıkacağı kesinleşmiş olan Spider-Man Miles Morales'in tanıtım videosu;

3. Marvel's Spider-Man: Miles Morales - Announcement Trailer | PS5

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!