PlayStation 5'in Sonraki Hafta Tanıtılacağı İddia Ediliyor
Sony, yeni nesil olarak nitelendirdiği güçlü oyun konsolu PlayStation 5'in 2020 tatil sezonunda çıkaracağını duyurmuş ancak henüz kesin bir tarih açıklamamıştı. Hakkındaki haberler giderek artan konsolun çıkış tarihine sayılı günler kaldığı iddia konusu.

1. PlayStation 5

PlayStation 5

Bilgisayar oyunu tasarımcısı ve yazar olan Jeff Grubb, PlayStation 5 tanıtım etkinliğinin çok yakında, belki de önümüzdeki hafta gerçekleşeceğini iddia etti. Jason Schreier, Bloomberg'e yaptığı açıklamada Sony'nin 3 Haziran için bir etkinlik planladığının doğruladındığını fakat koronavirüs salgını nedeniyle planların çok değişken olduğunun altını çizdi. Schreier ayrıca PlayStation 5’in diğer etkinliklerinin de önümüzdeki haftalarda ve aylarda takip edilebileceğini ama Sony'nin yapacağı ilk sunumda yeni nesil konsoldaki her önemli detayı açıklamasının beklenmemesi gerektiğini de ekledi. Jeff Grubb, yeni attığı  tweet'inde PlayStation 5 lansmanının 2 Haziran ile 4 Haziran arasına koyarak takvimini güncelledi ancak tarih için 3 Haziran demek yerine "Yakında" ifadesini kullandı. Lansman, iddia gerçekleri yansıtıyorsa tam bir hafta sonra gerçekleştirilecek.

Nibel, Jason Schreier’ın tweet'ini alıntılayarak PlayStation 5'in lansman tarihinin 3 Haziran olacağını gazeteci ve endüstri içerisindeki insanların attığı tweet'lerle destekledi. Bu tarih, Jason Schreier’ın kaçamak açıklamalarına rağmen değiştirilmeyecek gibi görünüyor ve önümüzdeki hafta PlayStation 5  lansmanının yapılması merakla bekleniyor. Sony, son PS4 odaklı etkinliğini bugün The Last of Us Part II  için State of Play formunda gerçekleştirecek. Bundan sonra yeni oyunlar ve etkinlikler PlayStation 5   odaklı olacağı tahmin ediliyor. PlayStation Official Magazine, bugün bazıları henüz duyurulmamış 38 adet PlayStation 5 oyununun olduğunu teyit etti. Ayrıca PlayStation 5 oyunları üzerinde çalışan tüm geliştiricilerin tam listesi de biliniyor. Sony, mali yıl sonu finansal raporu açıklaması yayını sırasında PlayStation 5’in bu tatil sezonunda çıkış yapma yolunda ilerlediğini ve oyun içi yazılım geliştirme konusunda da herhangi bir problem olmadığından bahsetti ancak şirket, şu an yaşanan küresel koronavirüs krizi sebebiyle bazı şeylerin de zora düştüğünü ekledi.

Japonya merkezli teknoloji şirketi Sony, gelecek aylarla ilgili düşüncelerine “Personellerin evden çalışması ve uluslararası uçuş kısıtlamaları; test süreci ve üretim hatlarının niteliğiyle ilgili olarak bazı sorunlar çıkarsa da PlayStation 5’in çıkışıyla ilgili geliştirme süreci, konsolun 2020 tatil sezonunda çıkmasıyla ilgili olarak devam ediyor. Şu anda Sony’nin birinci parti stüdyoları ve partner stüdyolarının oyun yazılımı geliştirme sürecinde büyük problemler baş göstermiş durumda değil” ifadeleri ile yer vermişti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!