PlayStation 5'in Fiyatı Hakkında Oyuncuları Korkutan Açıklama Sony Tarafından Yapıldı
Games Industry’nin tarafından yapılan habere göre Sony İnteraktif CEO’su ve Eğlence Başkanı Jim Ryan, önümüzdeki günlerde piyasaya çıkması beklenen yeni PlayStation 5’in fiyatı hakkında kullanıcıları üzebilecek bir açıklama da bulunudu.

1. Sony PlayStation 5 fiyatı hakkında ki açıklama;

Sony PlayStation 5 fiyatı hakkında ki açıklama;

Sony’nin İnteraktif  CEO’su ve Eğlence Başkanı olan Jim Ryan'la, yapılan bir röportajda yeni nesil oyun konsolunun pek çok teknoloji ile yeniliğin merkezi olacağını ve getirilecek teknolojinin ne olduğu fark etmeksizin PlayStation ailesine yeni geliştirmelerin getirilmesi gerektiğinin son derece önemli olduğunu ifade ederek yeni deneyimlerin yalnızca 'PlayStation 5' üzerinde keyifli olabileceğini belirtti. Bunlarla birlikte Sony de CEO(yöneticilik) görevi yürüten Jim Ryan, heyecanla ve sabırsızlıkla beklenen yeni nesil  PlayStation modelinin fiyatına dair de açıklamalarda bulundu.  

Yeni PlayStation modelinin tanıtım ve fiyatlandırmasında oyun konsolunun firmanın fiyat politikasını yansıtacağını fakat kullanıcıların yine de çok düşük bir fiyat beklentisinde bulunmamasını belirten CEO Ryan, kullanıcıların konsolun sunacağı oyunlarda ki grafik kalitesini, satış fiyatlarını ve diğer birçok yeniliği göz önünde bulundurmaları gerektiğine de sözlerinde değindi. Kısacası PlayStation 5 ne kadar uygun fiyatlı olur orası bir muamma fakat kesinlikle başarılı bir fiyat/performans cihazı olarak karşımıza çıkarak piyasayı sarsacak gibi görünüyor.  

3. Sony PlayStation 5 Konsept Arayüzü;

Sony PlayStation 5 Konsept Arayüzü; Sony PlayStation 5

Ayrıca, konsolda yer alan donanım ve uzaktan kontrol teknolojilerine hali hazırda birçok oyuncu yabancı değil fakat Sony’e göre yeni PlayStation için diğerlerine nazaran en önemli yenilik konsolun satışa çıkmasıyla beraber piyasaya sunulacak olan yeni nesil konsol oyunları olacak. Sony, yeni nesil konsolunu kullanıcılar için satışa çıkarır çıkarmaz yeni nesil oyunları da kullanıcıların kullanımına sunacak. Son olarak Sony, bu oyunların  oyun endüstrisindeki şimdiye kadar olan en iyi oyunlar olacağını savunurken oyunların her birinin dünyanın farklı yerlerindeki kaliteli ve kendini ispatlamış stüdyolar tarafından geliştirildiğini belirtiyor.  Sony'nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5'in tanıtılmasına birkaç gün kaldı hep birlikte bekleyip fiyatını ve kalitesini göreceğiz. Sony'nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5'in tanıtım tarihi 4 Haziran 2020 TSİ 23:00.

 PlayStation 5 release date is 4 June 2020.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!