PlayStation 5 için Ön Siparişe Açılan İlk  Oyun 'SCARLET NEXUS' Oldu
BANDAI NAMCO tarafından geliştirilen ve piyasaya SCARLET NEXUS olarak çıkacak olan ve gelecekteki apokaliptik ortamı anlatacak bu oyun, bu yıl içerisinde satışa sunulması beklenen PlayStation 5'in Amazon üzerinden ön siparişe açılan ilk oyun olma ünvanını kaptı,

1. SCARLET NEXUS PlayStation 5 release date

Sony'nin birkaç gün önce 4 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan PlayStation 5 etkinliğini süresiz olarak ertelemesinin ardından bugün, BANDAI NAMCO tarafından geliştirilen SCARLET NEXUS,  PlayStation 5 için ön siparişe sunulan ilk oyun oldu. PlayStation ve Xbox'ın yeni nesil konsolları hakkındaki bilgileri paylaşma konusunda oldukça ketum tavırlar sergiledikleri yadsınamaz bir gerçek. Özellikle bu konu, yeni nesil konsollar için çıkacak olan oyunlar ve bu oyunların fiyat listelerine gelince ekstra bir ağzı sıkılıkla ortaya çıkıyor fakat PlayStation 5 için ilk oyunun  ön siparişinin açıklanmasının ardından diğer oyunların da ön sipariş tarihlerinin açıklanmasının yakın olduğu düşünülüyor. Bildiğiniz üzere Sony tarafından PlayStation 5 için ilk ön siparişe çıkacak olan oyun Assassin's Creed: Valhalla olarak duyurulmuştu fakat ani bir sürprizle bugün SCARLET NEXUS, 59,99 dolarlık fiyat etiketiyle Amazon'da ön siparişe açıldı. Yeni nesil konsolların bu sene satışa sunulması beklenildiği hâlde SCARLET NEXUS, Aralık 2021'e kadar çıkış yapmayacak olması biraz tuhaf bir durum oluşturuyor.

2. SCARLET NEXUS'un Konusu ve Hikayesi;

SCARLET NEXUS'un Konusu ve Hikayesi;

SCARLET NEXUS, çok uzak bir gelecekte insan beyninde, psişik bir hormonun keşfedilmesini konu alacak. İnsanlığın yeni bir çağa adım attığı bu gelecekte, mutantlar 'Diğerleri' olarak adlandırılıyor ve insan beyniyle beslenmek için gökyüzünden yeryüzüne akın ediyor olacak. Olağan saldırı yöntemlerine   ve taktiklerine karşı dayanıklı olan mutantların insan nüfusunu yok etmemesi için beyninde psişik güçler kazanmasını sağlayan hormonların bulunduğu bir takım insanlar bu mutantlara karşı savaşacaklar. Rol yapma özellikleriyle öne çıkan bu oyunda oyuncular, mutantlarla savaşmak için kurulan birliğe yeni katılan ve psişik güçlere sahip olan Yuito Sumeragi adında bir insanı canlandıracak. 

SCARLET NEXUS dışında henüz yeni nesil konsollara hangi oyunların geleceği, bu oyunların ön sipariş tarihleri ve fiyatları hakkında paylaşılan herhangi bir bilgi bulunmuyor. Sony, her ne kadar yapacağı PlayStation 5 etkinliğiyle daha fazla detay paylaşıp yeni nesil oyun konsoluna yeni oyunları duyurmayı planlamış olsa da şu an tüm dünya gündemini meşgul eden ABD'deki ayaklanmalar ve politik karışıklıklar yüzünden bu etkinlik ve duyurular süresiz olarak ertelenmiş durumda. SCARLET NEXUS'un çıkışına çok uzun bir süre olsa da (çıkış tarihi 2021'i gösteriyor) oyunun diğer detaylarına göz atmak için Amazon ön sipariş sayfasına buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!