PlayStation 5 Oyun İncelemesi: Serimizin İlk Oyunu Grand Theft Auto 5
Herkese merhaba bugün ki yazımızı sizlere kısa süre önce PlayStation 5'e çıkacağı kesinleşmiş olan oyunların konuları ve oynanışları hakkında bilgi olması amacı ile paylaşıyoruz iyi okumalar.

1. Grand Theft Auto 5 (GTA 5)

Grand Theft Auto 5 (GTA 5)

Grand Theft Auto 5 Konusu ve Oynanışı: 

Genel olarak adından da anlayacağınız üzerine soygun,hırsızlık, adam öldürme gibi şiddet unsurlarının bolca bulunduğu bunun yanı sıra içerisinde sınırsız bir harita ve oynanmaya göre farklı özellikler bulunduran bir dünyadan oluşuyor.Oyunda 3 ana karakter bizlere eşlik ediyor bu karakterler Michael, Franklin ve Trevor isminde sabıkası kabarık üç farklı karakter.Oyun mekan olarak kendine kocaman bir şehri kullanıyor bu hayali bir şehir de Los Santos olarak geçmektedir. Oyundaki üç karakterden her birinin farklı alanlarda farklı yetenekleri ve güçleri vardır. Bazı özel korumalı bölgelerin dışında oyunun tüm haritası açıktır ve başlangıçtan itibaren tüm haritayı gezmek ve keşfetmek mümkündür. Oyuncular karakterler arasında geçiş yapabilme imkanına sahiplerdir. Karakterler arasında geçiş yapılırken, oyuncunun kullandığı karakterden haritada uzaklaşarak diğer karaktere doğru yakınlaştırma yaparak geçiş yapılmaktadır. Oyunda tekne kullanabilme, uçuş yarışlarına ve off-road yarışmalarına katılma, paraşütle atlayış, akrobasi, yoga, triatlon yapma, tenis oynama ve golf oynama gibi etkinlik ve hobi faaliyetleri mevcuttur. 

2. GTA:ONLINE

GTA:ONLINE

 Burada bahsettiklerimiz oyunumuzun hikaye kısmında gerçekleştire bildiklerimiz bunların yanı sıra oyunu online olarak diğer oyuncularla da oynayabiliyoruz. Bu Online modun adı da 'GTA:ONLINE' olarak adlandırılıyor. Online kısımda oynamak isterseniz Rockstar bizlere kendi karakterimizi kısıtlı da olsa yaratma imkanı sağlıyor. Karakterimizi oluşturduktan sonra bolca kıyafet seçeneğinin yanı sıra saç şeklinde değişikliklere de gidebiliyoruz. Oyuna ilk başladığımız zamanlarda paramız kısıtlı olduğu için lüks otomobil ve evlere sahip değiliz fakat Online görevleri gerçekleştirerek para kazabilir ve kendimize ait lüks mülkler, araçlar, helikopterler, gemiler ve bilimum malzemeleri alabiliyoruz ve bu şekilde gelişerek şehrin hakimiyetini almaya çalışıyoruz. Grand Theft Auto 5 şu anda aktif olarak oynanıyor. Grand Theft Auto 5'in bulunduğu platformlar; PC, PlayStation 4, XBOX ONE ve kısa süre önce etkinliği yapılan PlayStation 5 olacak bunların yanı sıra online kısmına güncelleme desteği olamamasına rağmen oyun halen PlayStation 3 ve XBOX 360 üzerinden de Online olarak oynanabilir durumda. Yazımızı bitirmeden önce yazımıza konu olan Grand Theft Auto 5  bazı ülkelerde oynanması tamamen yasakken ülkemizde Emniyet Müdürlüğü raporlarıyla 18 yaş altı oyuncuların oynaması yasaklanmıştır. Buna da değindikten sonra yazımızı bitiriyoruz diğer PlayStation 5 oyunları hakkında da yazılarımız gelecek iyi günler iyi okumalar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!