Dying Light 2'nin Çıkış Tarihi Çok Yakında Ortaya Çıkabilir
Bir röportaj sırasında The Escapist’e konuşan Dying Light 2'nin baş yönetmeni Tymon Smektala, oyunun geliştirme süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Smektala, oyunun çok yakın zamanda tanıtılacağına dair bazı ipuçları da paylaştı.

1. Dying Light 2

Dying Light 2

Çıktığı zaman dönemine damga vuran 'Dying Light'ın devam oyunu niteliği taşıyan ve günümüzde de pek çok oyuncu tarafından beklenilen oyunlarından birisi olan Dying Light 2, uzun süredir birçok tartışmanın konusu oldu. Ortaya çıkan son iddialara göre ise Dying Light 2’nin geliştirme aşaması tam olarak bir kargaşaydı. Ancak bu konuda geliştirici şirket olan Techland, iddiaların yalan olduğunu ve sürecin planlandığı gibi sürdüğünü paylaşmıştı.

Tüm bu ortaya çıkan tartışmaların ardından Dying Light 2'nin adını birkaç haftadır duymuyorduk fakat  bu kez oyunun baş yönetmeni tarafından bir açıklama geldi. Tymon Smektala, Dying Light 2’nin geliştirilme aşamasından son durum paylaştı. Smektala’nın açıklaması , oyunun yakın bir tarihte tanıtılabileceğini gösteriyor.

Röportaj sırasında The Escapist’e konuşan Dying Light 2'nin baş yönetmeni Tymon Smektala, oyunun geliştirme aşamasında sonlara yaklaşıldığını söyledi. Ancak oyun hakkında daha fazla bilgi vermek istemeyen Smektala, yalnızca oyunculardan onlara güvenmelerini istedi. 

Tymon Smektala’nın tüm açıklaması şu şekildeydi:

“Techland’da oyunun çıkış tarihinin duyurusu ve buna eşlik eden her türlü bilginin üstünde çalışan bir ekip var ve biliyorum ki bu ekip oyunculara sürpriz yapmak istiyor. Dolayısıyla ben bu sürprizi batırmak istemiyorum. Söyleyebileceğim tek şey lütfen bize güvenin, bu projenin son aşamasındayız ve desteğinize ihtiyacımız var.”

3. Dying Light 2 ne zaman çıkacak? Kuvvetle muhtemel Haziran- Temmuz Aylarında

Dying Light 2 ne zaman çıkacak?  Kuvvetle muhtemel Haziran- Temmuz Aylarında

Bu soru hakkında halen kesin bir cevap bulunmasa da PlayStation 5’in 4 Haziran’da tanıtılacağının kesin olduğunu biliyoruz(buradan PlayStation 5 hakkında kesinleşmiş bilgiler ulaşabilirsiniz).  Geçtiğimiz birkaç gün önce Sony, yeni nesil konsolunda yer alacak 38 oyunu resmi olarak da açıklamıştı (buradan o paylaşılan 38 oyunda ulaşabilirsiniz) ve bu oyunlar arasında 'Dying Light 2' de yer alıyordu. PlayStation 5 duyurulmasının ardından haziran ve temmuz aylarının pek çoğumuz için mutlu geçeceğini söyleyebiliriz çünkü birçok yeni oyunun duyurulacağını göreceğiz. Bu oyunlar arasında Dying Light 2’nin de olacak olması kuvvetle muhtemel. Eğer yaz aylarında çıkışı gerçekleşmez ise oyun geliştirme aşamasının sonlarında olduğunu biliyoruz ve bu da oyunun en geç bu senenin sonlarına doğru piyasa çıkmasını beklememize sebep oluyor. Bakalım ilerleyen günler ne getirecek. Ama şu bir gerçek ki 2020 oyuncu cephesinden unutulmayacak bir yıl olma yolunda ilerliyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!