Bedava Korku Oyunu: Routine
Öncelikle hepinize merhabalar değerli ziyaretçilerimiz bugün ki yazımızda size ilginç bir temaya sahip olan ücretsiz korku oyunu olan 'Routine'den bahsedeceğiz.

Birçoğumuzun hayatında genel bir rutin vardır. Sabah kalkar kalmaz elimizi yüzümüzü yıkarız ve kahvaltı yapmaya başlarız. Perdeyi açıp gün ışığının odalara dolmasını sağlarsınız. Akşam saatlerinde de televizyonunuzun karşısında haberleri seyrederiz. Bu rutin, her gün yeniden başlar ve tekrar eder.

Yazımıza konuk olan korku oyunu 'Routine'(Rutin) de, baş rolünde Bill Murray'nin oynadığı ünlü  Gorundhog Day (Bugün Aslında Dündü) filmini benziyor fakat bunu artık bir oyunda deneyimlemek mümkün. Deneysel bir korku oyunu olan Routine'in beklenmedik hikayelerini keşfedebilirsiniz. Bedava olarak yayınlanan Routine, günlük yaşantımızdaki küçük ayrıntıların etrafında kurgulanan öykülere sahip bir korku oyunu. Günlük rutinimiz değişirken korku katsayısı da artıyor ve oyun bu mantık da ilerliyor.

2. Routine Korku Oyunu

Routine Korku Oyunu

Oyunun Genel Oynanışı ve Konusu;

Oyunda aynı rutin tekrar başladığında bir şeylerin farklılaştığını görüyorsunuz. Daha önce orada bulunmayan bir şey görünüyor, karanlıkta bir şekil size dikkatlice bakmaya başlıyor. Simülasyonda bir hata ortaya çıkıyor. En sonunda da hikaye sona eriyor. Toplamda sekiz farklı tekrar bulunuyor ve hepsi birbirinden değişik. Oyunda rutini bozmanın yolları var. Bunların ne olduğunundan bahsetmemiz doğru olmaz çünkü bunu keşfetmek oyunun ana merkezi oluyor. Routine gerçekten bir hayli kısa bir oyun. Tüm öyküler toplamda 25 dakika kadar kısa bir sürede bitiyor. Bununla birlikte kesinlikle oynamaya değer olduğunu düşünüyoruz. Beklentilerinizi ilginç şekillerde boşa çıkarıyor ve oyunun sıradan ile gerçeküstü karışımında sizi ikna eden bir takım ögeler var. Birçok deneysel oyunu geliştiren  Corpsepile'ın oyunu Routine'i burada bulunan bağlantıdan da indirebilir ve ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Yazımızda bahsi geçen oyunun fragmanı;

3. Routine Game Trailer

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!