Sosyal Yardım da 3. faz, 3. faz yardımlar için başvuru nasıl yapılır?
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk açıkladı. Koronavirüs sonrası devreye giren bin liralık sosyal yardım desteğinin 3. fazı da başladı.

Sosyal Yardım da 3. faz, 3. faz yardımlar için başvuru nasıl yapılır?

Bakanı Selçuk 3. faz başvurularının e-Devlet kapısı üzerinden dün itibarıyla alınmaya başlandığını açıkladı.

  T.C. kimlik numarasının son hanesi "0" olanların pazartesi, "2"olanların salı, "4" olanların çarşamba, "6" olanların perşembe ve "8" olanlar cuma günü başvuru yapabilecek. Cumartesi ve pazar günleri ise sınırlama yok, herkes başvuru yapabilecek. Ama her başvuran bu yardımdan faydalanamayacak. Değerlendirmeler kişi bazlı değil hane bazlı olacak. Yani aynı aileden bir çok kişi başvuru yapamayacak. Yaparsa da tek başvuru olarak değerlendirilecek.

Pandemi sosyal destek programı faz 1 ve faz 2 kapsamında bin lira alanlar bundan yararlanamayacak. Ayrıca kamu işçileri, memurlar ve SGK'dan gelir veya aylık alanlar, emekliler 3. faz yardımlardan yararlanamayacak. Ayrıca İŞKUR işsizlik ödeneğinden faydalananlar ve kısa çalışma ödeneğinden faydalananlar da bu haktan yararlanamayacaklar arasında. Yani bu kişiler başvuruda bulunsa bile bin liralık yardımı alamayacakları şimdiden belirlendi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!