ÖSYM 'den 2020 MSÜ Adaylarına Hatırlatma
14 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olan 2020 MSÜ hazırlıkları tamamlandı. ÖSYM 'den 2020 MSÜ adaylarına hatırlatma yapıldı.
MSÜ sınavı 14 Haziran Pazar günü yani yarın saat 10.00'da başlayacak. Adaylar sınav saatinden 1 saat 15 dakika önce sınav binalarının önünde olmalılar. Sınavda adaylara, 120 sorudan oluşan test uygulanacak ve süre 135 dakika olacak. Sınav sonuçları, 7 Temmuz'da açıklanacak.

ÖSYM'DEN MSÜ ADAYLARINA SON HATIRLATMA

ÖSYM, MSÜ sınavına girecek adayların, sınava girerken yanlarında sınav giriş belgesi ve kimlik belgelerini bulundurmaları gerektiğini hatırlattı.

ÖSYM olarak sınav için tüm hazırlıkları tamamladıklarını bildiren Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirleri şöyle anlattı:

"Sınavın gerçekleştirileceği 81 ilde bulunan 94 sınav merkezindeki sınav binaları detaylı olarak temizlendi ve dezenfekte edildi.

Sınav binalarının bahçelerine adaylar ve görevliler dışında hiç kimse alınmayacak. Sınav binasına girişte, bina içerisinde ve sınav binasından çıkışta adayların sosyal mesafeyi korumaları için görevliler tarafından yönlendirme yapılacak. Bina girişinde adaylar ve görevlilere el dezenfektanı uygulanacak, maske ve el dezenfektanı dağıtılacak. İsteyen adaylar kendi maske ve dezenfektanlarıyla sınava girebilecekler. Sınav görevlilerinin tamamına lateks eldiven dağıtılacak. Sınav evrakı dağıtan görevliler de lateks eldiven kullanacak. Adaylar, sınav salonlarına geçip sıralarına oturduktan sonra sınav süresince maskelerini çıkarabilecekler."

Adaylara, sosyal mesafenin korunması için sınava en fazla bir yakınlarıyla gelmeleri uyarısında bulunan Aygün, ayrıca adayların sınava giriş belgelerini ve geçerli kimlik belgelerini unutmamaları gerektirdiğini de hatırlattı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!