Önce Bakan illeri tek tek açıkladı, Kayseri Valisi Günaydın uyardı!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin son 24 saatlik corona virüs tablosunu açıkladı ve 6 şehirle ilgili uyarıda bulundu. Türkiye'de son 24 saatte 1192 kişiye Kovid-19 tanısı konulurken Kayseri Valisi Şehmus Günaydın'dan uyarı geldi ve hatırlattı!

KAYSERİ VALİSİ ŞEHMUS GÜNAYDIN UYARDI!

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan ve Bakan Fahrettin Koca'nın da Twitter'dan paylaştığı "Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu"nun güncel verilerine göre, dün 40 bin 496 test yapıldı, 1192 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu. Son 24 saatte 23 hasta vefat etti, 1412 kişi iyileşti.

Toplam test sayısı 2 milyon 945 bin 240, vaka sayısı 187 bin 685, vefat sayısı 4 bin 950 olarak kayıtlara geçti.

Yoğun bakımdaki hasta sayısı 803, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 327, toplam iyileşen hasta sayısı ise 160 bin 240 oldu.

Sağlık Bakanı Koca, Twitter hesabından son verilere ilişkin yaptığı paylaşımda, "Bazı illerimizde, vaka artışına rağmen yoğun bakım hasta sayımız düşük; Ankara'da 84, Konya'da 46, Bursa'da 43, Batman'da 22, Siirt'te 8, Van'da 5. İyileşen hasta sayımız bugün yeni vaka sayımızdan 220 fazla. Tedbirlerle aradaki farkı giderek açmalıyız." ifadesini kullandı.

KAYSERİ VALİSİ GÜNAYDIN'DAN AÇIKLAMA

KAYSERİ VALİSİ GÜNAYDIN'DAN AÇIKLAMA

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, kentte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artışın akraba ziyaretleri, nişan, düğün ve taziye gibi etkinliklerden kaynaklandığını belirtti.

Günaydın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, koronavirüsle mücadelede şimdiye kadar elde edilen kazanımların tehlikeye atıldığını vurguladı.

Kayseri Valisi Günaydın: Çok kıymetli hemşehrilerim,koranavirüs ile mücadelede şimdiye kadar elde ettiğimiz kazanımları,ne yazık ki akraba ziyaretleri,nişan,düğün,taziye,toplu yemek ve kahvaltılarda,tehlikeye atıyoruz.Son haftada pozitif vakaların %80.5’nin buralardan kaynaklandığını hatırlatmak isterim, dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!